Behawiorysta Warszawa

Behawiorysta psów jest specjalistą, który niejednokrotnie nazywany bywa również zwierzęcym psychologiem lub terapeutą. Głównym obiektem zainteresowań zwierzęcych behawiorystów są oczywiście zachowania, np. szczeniąt, kotów, koni czy wilków.

Psi Behawiorysta prowadzi konsultacje behawioralne, które skierowane są do opiekunów psów problemowych. Podczas spotkania psi behawiorysta zbiera dokładne informacje o życiu czworonoga, dzięki czemu może zidentyfikować przyczynę problemu i zaproponować najwłaściwsze i skuteczne działania. W związku z tym, że zachowanie i reakcje człowieka odgrywają ogromną rolę w zachowaniu psa, w trakcie konsultacji behawiorysta psów obserwacji poddaje nie tylko czworonoga, ale też domowników – ich relacje, zachowania i reakcje.

Patrycja Polanowska

Czego dotyczą konsultacje

Relacja z domownikami
Lęk separacyjny
Załatwianie się w domu
Nadmierna ekscytacja
Niszczenie mieszkania/domu
Nadpobudliwość
Lękliwość
Agresja do ludzi i/lub psów
Fobie dźwiękowe
Łączenie stada
Rzucanie się na samochody, rowery itp.
…i inne

Jak wygląda nasza współpraca

Spotykamy się u Was w domu lub online*
Zbieram dokładny wywiad
Obserwuję psa
Obserwuję domowników
Wychodzimy na spacer jeśli jest konieczny
Wprowadzamy pierwsze zalecenia
Przygotowuję i wysyłam Ci plan pracy
Po około 10 dniach zdajesz relację, co się zmieniło
Spotykamy się sprawdzić efekty
Wprowadzamy dalsze kroki**
*nie wszystkie problemy da się rozwiązać on-line
**lub modyfikujemy istniejące

Najczęściej zadawane pytania

Jeśli to możliwe, to tak. Często psy inaczej zachowują się z różnymi osobami, różne osoby inaczej reagują na zachowania psa, inaczej je interpretują. To wszystko jest dla mnie bardzo istotne, aby sprawnie określić przyczynę problemów i ułożyć skuteczny plan pracy.

Nie wiem. Każdy przypadek jest inny. Sukces zależy od wielu czynników: tego jak długo problem się utrzymuje, czy macie z psiakiem prawidłową relację, jak do tej pory radziliście sobie z problemem, ile czasu możecie poświęcić na treningi itp.

Jasne. Jeśli macie jakieś wątpliwości, coś nie jest dla Was jasne śmiało dzwońcie lub piszcie.

W zdecydowanej większości tak. Kwestia czasu, cierpliwości, konsekwencji i zrozumienia psa.

Cennik i szczegóły organizacyjne

Konsultacja standardowa

  • Pierwsze spotkanie:  300 zł/do 2h
  • Kontynuacja: 180 zł/1h
  • Gdzie: u Was w domu
  • Terminy ustalamy indywidualnie
  • Warunkiem zapisu jest wpłata zadatku

Konsultacja on-line

  • Pierwsze spotkanie 200 zł/do 2h
  • Kontynuacja 100 zł/1h
  • Gdzie: on-line
  • Terminy ustalamy indywidualnie
  • Warunkiem zapisu jest wpłata zadatku

UWAGA: Jeśli konsultacja będzie wymagać więcej czasu, to za każde kolejne 30 minut doliczone zostanie 40 zł.

Zapisz się teraz

Konsultacje


Behawiorysta zwierząt


Praca nad problemami behawioralnymi, podobnie jak terapia behawioralna ludzi jest procesem, który w niektórych przypadkach wymaga czasu. Konsultacja ma na celu zidentyfikowanie problemu i wdrożenie planu działania, który pomoże pozbyć się niepożądanego zachowania. Po zakończeniu obserwacji dokonywana jest ocena i przygotowywany plan pracy. Niezwykle ważne będzie tu natychmiastowe wprowadzenie zmian i wyznaczenie konkretnych celów. Więcej na temat konsultacji przeczytasz w naszym wpisie: “Konsultacja behawioralna psa”.
Konsultacja przeprowadzana jest przez dyplomowanego behawiorystę. Zainteresowani klienci mogą wybierać pomiędzy konsultacją online, a standardową konsultacją (z dojazdem do klienta) w miejscu zamieszkania psiaka. Zajęcia indywidualne prowadzone pod okiem specjalisty pozwolą właścicielom jeszcze lepiej poznać swojego pupila, a także zrozumieć niecodzienne zachowania i emocje, które towarzyszą mu w danym momencie. Odpowiednie podejście w połączeniu z doświadczeniem i znajomością technik dają właścicielowi możliwość pełnego dopasowania i zgrania ze swoim psem. Do tej pory udawało Ci się to osiągnąć wyłącznie przy użyciu nagród? Wbrew pozorom możliwości jest w tym przypadku zdecydowanie więcej, a my pokażemy ci je w praktyce. Psy to niezwykle inteligentne zwierzęta, które wymagają konsekwentnego, a jednocześnie delikatnego i wyrozumiałego właściciela, który poprowadzi je przez życie. Twój pupil od jakiegoś czasu stał się nad wyraz agresywny, nadpobudliwy, a może ucieczki podczas spacerów doprowadzają cię do szaleństwa? Psi behawiorysta pomoże ci zwalczyć te niepożądane zachowania. Nie zapominajmy, że te dzielą wrodzone, medyczne, wyuczone i środowiskowe – odpowiednie rozpoznanie może stać się kluczem do dalszych rozważań i określania planu działania. Nie oznacza to jednak, że wyłącznie w tych sytuacjach można skorzystać z pomocy psiego behawiorysty. Rzetelną pomoc i cenne wskazówki otrzymają także osoby zmagające się z problemem wyprowadzania psów, uciekania podczas spacerów, czy ci, dla których uspokojenie i wyciszenie psa jest zadaniem nie do przeskoczenia. Osoby, które zdecydują się na spędzenie czasu z trenerem psów otrzymają również pisemne zalecenia, dzięki czemu będą mogli powrócić do nich w dowolnym momencie, odświeżyć wiedzę i naprawić wszelkie niedociągnięcia nawet po zakończeniu spotkań ze specjalistą. Wbrew pozorom przy pomocy doświadczonego specjalisty poskramianie dzikusa i nawet na pozór największego psiego rozrabiaki staje się czystą przyjemnością i zadaniem bajecznie łatwym do wykonania. Stare przysłowie nieprzypadkowo mówi, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Zyskaj wiernego towarzysza, z którym spędzanie każdej wolnej chwili będzie czystą przyjemnością! Zapisz się jeszcze dziś!
Zapraszam do kontaktu i bliższego zapoznania się z ofertą. Interesuje Cię psie przedszkole, a może indywidualne szkolenia psa? Na tej stronie internetowej znajdziesz wszystko, czego może potrzebować Twój czworonóg.