opinie-psie-przedszkole

Poznaj wszystkie zalety psiego przedszkola

Od niedawna jesteś szczęśliwym posiadaczem szczeniaczka? A może wymarzony czworonóg jest już z Tobą od jakiegoś czasu, ale jego zachowanie pozostawia wiele do życzenia? Nie ulega wątpliwości, że decydując się na przygarnięcie pod swój dach pupila, wszyscy właściciele chcą dla niego jak najlepiej, a także, aby w możliwie jak najszybszym czasie udało mu się zadomowić. Niekiedy jednak nie wszystko idzie zgodnie z planem, a pogryzione buty lub nieustanne szczekanie może stać się bardziej uciążliwe, niż mogłoby się kiedykolwiek wydawać. Informacje dotyczące wychowania psa, które udało się znaleźć w sieci, nie przynoszą oczekiwanych rezultatów? To doskonały moment, aby odwiedzić psie przedszkole. To właśnie to miejsce może okazać się wprost wymarzoną przestrzenią, która przygotuje pupila do startu w dorosłość. Zastanawiasz się, czym jest w zasadzie psie przedszkole? Dlaczego warto wysłać tam szczeniaka? Lista zalet, jakie niesie ze sobą ta decyzja, jest naprawdę imponująca. Zapraszamy do lektury naszego artykułu.

Posiadanie psa jest marzeniem olbrzymiej ilości osób. Pomimo olbrzymiego szczęścia, jakie bez wątpienia wnosi zwierzak do codziennego życia, obawy budzi kwestia wychowania i socjalizacji. Zajęcia we wspomnianym już psim przedszkolu mogą okazać się pomocne nie tylko we wprowadzeniu zwierzaka do „normalnego życia”, ale również ulepszenia i umocnienia relacji z właścicielem. Dzięki temu, że zajęcia prowadzone są przez profesjonalistów, możliwe jest rozwianie wszelkich wątpliwości i czerpanie wiedzy od najlepszych. To właśnie tutaj Twój szczeniak przejdzie podstawowe szkolenia, a Ty poznasz wyjątkowe i uniwersalne triki i sposoby radzenia sobie w najróżniejszych sytuacjach. Spraw, aby Twój czworonożny przyjaciel przeszedł niewiarygodną przemianę na Twoich oczach.

Zajęcia w psim przedszkolu mogą stać się również doskonałą bazą do wdrożenia nieco bardziej zaawansowanych szkoleń.

Dla kogo dedykowane jest psie przedszkole?

Psie przedszkole to miejsce stworzone z myślą o najmłodszych czworonogach, czyli tych między 3 a 5 miesiącem życia. Zwykle w zajęciach udział bierze stała grupa zwierzaków i ich opiekunów, dzięki czemu maluszek ma okazję do kontaktu z innymi psami, będącymi na podobnym etapie rozwoju. Jednak nie chodzi tu tylko o zabawę i beztroskie spędzanie czasu z innymi czworonogami. Nasze psie przedszkole to szkolenie grupowe, które doskonale przygotuje Twojego pupila do startu w dorosłe życie. A to, jak wiadomo, niekiedy potrafi być bardzo zaskakujące i nieprzewidywalne. Sprawdź naszą ofertę psie przedszkole w Warszawie.

Odpowiednia socjalizacja psa już od pierwszych miesięcy życia to absolutna podstawa, dzięki której psiak oswoi się z obcymi i nieznanymi dotąd dźwiękami, rozpocznie naukę chodzenia na smyczy czy reagowanie na komendy, jak chociażby „leżeć”, „zostaw”, “nie wolno”. Zajęcia znacząco wpłyną również na komfort spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Dodatkowo będzie to motywacja do systematycznej pracy z psiakiem. Niezwykle ważne jest również chodzenie na luźnej smyczy, a także zaznajomienie z najważniejszymi aspektami, którym zwierzę bez wątpienia będzie musiał stawić czoła w niedalekiej przyszłości – czyli np. o nauka czystości, zostawanie samemu w domu czy całkowite oduczenie nawyku drapania lub zniszczenia przedmiotów, które staną mu na drodze np. gryzienia butów (to jedno z tych uciążliwych zachowań, z którymi szczególnie na początku zmaga się olbrzymia liczba świeżo upieczonych właścicieli psów).

Zajęcia w psim przedszkolu niosą ze sobą ogromne korzyści

Kompleksowe umocnienie więzi, już na starcie sprawi, że na własnej skórze zrozumiesz, co w praktyce znaczny znane od dawien dawna powiedzenie, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Psy niewątpliwie potrzebują delikatnego i czułego właściciela, ale również stanowczego i konsekwentnego w działaniu – bez tego zwierzak może próbować wejść na głowę – a tutaj sytuacja zaczyna się już bardzo mocno komplikować. Inne zalety psiego przedszkola, o których należy niewątpliwie wspomnieć to:

  • nauka skupiania uwagi na właścicielu,
  • przebywanie wśród innych psów (to doskonała opcja w przypadku, gdy Twój pupil nie miał wcześniej kontaktu z żadnymi psimi rówieśnikami),
  • program zajęć dopasowany do potrzeb i umiejętności czworonogów,
  • zwierzak przestanie bać się zwierząt, które spotka na swojej drodze,
  • psiak przestanie bać się obcych ludzi,
  • nauka bezproblemowego wytrzymywania zabiegów pielęgnacyjnych.

W ofercie posiadamy zajęcia grupowe i zajęcia indywidualne

W ostatnim czasie na temat psich przedszkoli zrobiło się bardzo głośno. Jak widać, jest to inwestycja, która bez wątpienia zaowocuje w przyszłości. Nauka w małych grupach pozwala maksymalnie wykorzystać zajęcia i w praktyce przyswajać przekazywane przez doświadczonego behawiorystę informacje i wskazówki. Zajęcia powinny być czystą przyjemnością, która dodatkowo niesie ze sobą szereg korzyści dla właściciela i czworonoga

– i tak też niewątpliwie jest właśnie w tym przypadku. W związku z tym, że niewłaściwe zachowanie czworonoga może znacząco odbić się na codziennym życiu właścicieli warto dołożyć wszelkich starań, aby dobre i pożądane nawyki kształtować już od pierwszych miesięcy życia.

Dbanie o możliwie jak najlepsze wychowanie czworonoga, naukę komend czy dobre stosunki z dorosłymi psami, a także tymi od pierwszego tygodnia życia to kwestia, która leży po stronie właściciela. To od Ciebie zależy przyszłość czworonoga – nie zapominaj o tym!

Szczeniaki między 4 a 12 tygodniem życia znajdują się w tzw. oknie socjalizacyjnym, który sprzyja nauce – umysł psiaka jest wówczas najbardziej chłonny i chętny do zdobywania nowej wiedzy. Tej okazji naprawdę szkoda byłoby nie wykorzystać. Wszystkie kwestie, z którymi zapoznamy twojego psiego pupila, pozwolą mu w pozytywny sposób wkroczyć w dorosłe życie i niemal na każdym kroku budować pozytywne relacje z otaczającym go światem.

Psie przedszkole prowadzone pod okiem doświadczonego behawiorysty

Interesują Cię zajęcia indywidualne? Doskonale się składa, ponieważ te również posiadamy w naszej ofercie szkoleń. Nasze indywidualne szkolenie psa dedykowane jest dla psiaków bez względu na wiek. Na zajęciach specjalista całą swoją uwagę skupia na czworonogu i właścicielu – to doskonała propozycja dla osób, które mają jasno skonkretyzowane potrzeby i oczekiwania. Problemem są nieustanne ucieczki nawet przez ogrodzony teren? A może zachowanie zwierzaka na widok innych psów czy szczeniąt nie do końca ci odpowiada?

Zapraszamy do kontaktu. Zarówno szczeniaki, jak i dorosłe psy poczują się u nas jak w domu!

Zastanawiasz się, co zrobić w przypadku, gdy zwierzak ma problem z akceptacją dziecka? A może maluch nie do końca wie, jak zachować się w towarzystwie zwierzaka? W tej sytuacji zapraszamy na nasze indywidualne szkolenie dziecko i pies, które bez wątpienia umocni ich więź i znacznie poprawia relację. Raz na zawsze zapomnisz o warczeniu psa na pociechę, a także innych niepożądanych, a niekiedy też agresywnych zachowaniach. To również doskonała propozycja dla właścicieli, którzy woleliby unikać kontaktu czworonoga z obcymi psami lub wtedy, gdy inne psy wywołują w Twoim zwierzaku same negatywne emocje.

Wiele osób zastanawia się nad tym, jaka jest cena przedszkola dla psów lub indywidualnych szkoleń czy zajęć grupowych. W tym przypadku wiele zależy od miasta, czasu trwania zajęć, częstotliwości, a także programu czy rodzaju zajęć. Sprawdź moją ofertę i wybierz najlepszą opcję na siebie i swojego ukochanego pupila! Szczęście Twojego szczeniaka jest w Twoich rękach – zadbaj o nie jeszcze dziś! A jak wiadomo, szczęśliwy szczeniak to szczęśliwy właściciel.

Na uwagę zasługuje również fakt, że zajęcia w naszym psim przedszkolu odbywają się w warszawskim Parku Praskim – dzięki temu zwierzak może dać upust swoim emocjom i spędzić aktywnie czas na świeżym powietrzu. Wbrew pozorom jest to możliwe nawet w dużym mieście! Ta propozycja może wydawać się szczególnie interesująca dla właścicieli czworonogów, którzy nie mają własnego podwórka lub wydzielonej przestrzeni, gdzie mogliby spędzić czas ze swoim pupilem. Chcesz nauczyć czegoś swojego psa, nie zapominając jednocześnie o zabawie? Zapraszam do nas!

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *